null 13_AKT_Den Blanského lesa

AOPK ČR, Správa CHKO Blanský les

26. května - Den Blanského lesa

13. 5. 2024

Tradiční trh lokálních produktů v Holubově.
V neděli 26. května 2024 se uskuteční již 8. ročník trhu lokálních produktů, pořádaný v Holubově (s dvouletou covidovou pauzou) od roku 2015. Tuto slavnost pořádá obec Holubov spolu s AOPK ČR, správou CHKO Blanský les pod záštitou Informačního střediska CHKO Blanský les – Holubov.
 
Trh lokálních produktů dává prostor místním výrobcům a prodejcům prezentovat výsledky své práce. Letos se představí výrobci šperků, marmelád, medu, dobrot od Bychů, malovaného textilu a další.
 
Trh je také tradičně spojen se Dnem Blanského lesa, konaným u příležitosti Evropského dne chráněných území. Správa CHKO Blanský les zde má informační stánek a prezentuje zdejší přírodu a její ochranu, zajímavým způsobem i pro děti. Budou připraveny malé poznávací soutěže listů dřevin a stop zvířat, chytání rybiček, tvůrčí dílna se zvířátky z Blanského lesa a možnost vyrobit si vlastní odznak s obrázkem z Blanského lesa. Navštěvníci mají také možnost přírodu Blanského lesa poznat na vlastní oči na oblíbených přírodovědných mini-exkurzích za rostlinami v Holubově. Vodní příšery si budete moci prohlédnout přímo na trhu.
 
Zpestřením trhu je také předvádění řemesel. Letos budou mít malí i velcí návštěvníci možnost si sami vyzkoušet výrobu vinutých perel pod dohledem zkušeného skláře pana Effmerta.
 
Již tradicí je odpolední divadelní představení pro nejmenší návštěvníky v sále obecního úřadu. Letos nám hudebně-divadelní skupina Rybníkáři zahraje pohádku Vodnická škola.
 
Novinkou loňského roku byla spolupráce s místními skauty, kteří pro návštěvníky připravili zajímavý program, představující zábavným způsobem jejich činnost. A letos nám tento program připraví znovu.
 
Těšíme se na vás!