null 26_AKT_POJĎTE S NÁMI DO PŘÍRODY, POZNEJTE S NÁMI BLANSKÝ LES

AOPK ČR, Správa CHKO Blanský les

Vyhodnocení série exkurzí POJĎTE S NÁMI DO PŘÍRODY, POZNEJTE S NÁMI BLANSKÝ LES

12. 10. 2023

Kolik proběhlo exkurzí? Kolik přišlo návštěvníků? A kdo vyhraje hlavní cenu?

Po dvou letech skončila naše série exkurzí POJĎTE S NÁMI DO PŘÍRODY, POZNEJTE S NÁMI BLANSKÝ LES. Celkem jsme pro obyvatele a návštěvníky Blanského lesa připravili 23 exkurzí v doprovodu průvodců ze Správy CHKO Blanský les. Během 22 exkurzí mohli zájemci navštívit maloplošná chráněná území (přírodní rezervace a památky) v Blanském lese, jedna exkurze byla věnována památným stromům. Pro návštěvníky jsme připravili návštěvnický pas, do kterého mohli sbírat samolepky za jednotlivá navštívená území, a který může sloužit i jako malý průvodce po nejcennějších částech Blanského lesa.

12 exkurzí v roce 2022 navštívilo celkem 195 lidí, 11 exkurzí v roce 2023 přilákalo 212 návštěvníků. Za oba roky jsme tedy oslovili 407 zájemců o přírodu. To samozřejmě není pravda, protože spousta zájemců navštívila naše exkurze opakovaně a seznámila se tak postupně s velkým kusem Blanského lesa.

A tím se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. Na začátku série jsme slíbili, že návštěvník, který navštíví nejvíce exkurzí a nasbírá nejvíce samolepek do návštěvnického pasu, vyhraje nějakou odměnu. :-)

Odměny máme dvě. Pro absolutního vítěze knihu Proměny zámku a parku Červený Dvůr od kolektivu autorů z Národního památkového ústavu a pro deset nejpilnějších návštěvníků exkluzivní exkurzi do Národní přírodní rezervace Žofínský prales na jaře 2024.

Prosíme tedy, kontaktujte nás (nejlépe na e-mail tereza.rejnkova@nature.cz​​​​​​​, SMS na číslo 724 332 579 nebo na FCB @Blanský les) a dejte nám do konce roku vědět, kolika exkurzí jste se zúčastnili. Výherce vyhlásíme v lednu 2024.

Návštevnický pas.
Samolepky k jednotlivým exkurzím.
Kniha jako odměna pro hlavního výherce.
Národní přírodní rezervace Žofínský prales na jaře. Foto Petr Lepší.